Rekonstrukce se rozběhla na plno v úterý 12. 4. 2011 – prozatím pouze za účasti rodin Přibylových a Radových. Vše, co bylo potřeba, jsme odstěhovali do budoucí herny (střední místnost) a začali jsme s úpravami v budoucí „kanceláři, výtvarné dílně a skladišti hraček“ (zadní místnost).

lidicky_prostory1

V úterý 12. 4. jsme pracovali ve třech (Irča a Petr Přibylovi a já Petra) – Irča „obouchala“ dlaždičky u země, místo po nich vyštukoval Petr, který také zasádroval praskliny na zdi, a  s Irčou jsme umyly okna (nutno podotknout, že jsme tím zrušily spoustě mumifikovaných much místo posledního odpočinku 😉 Ve středu 13. 4. Petr dodělával štuk a sádrování. V pátek 15. 4.  jsme se do práce vrhly obě rodiny, tj. včetně Petra Rady (děkujeme babičkám za hlídání). Chlapi 2x bíle vymalovali strop a polovinu místnosti, kde budeme bílou barvu nechávat a my s Irčou jsme „obouchávaly“ dlaždičky v budoucí kuchyňce a umývárně. Následující den jsme pokračovali ve stejné činnosti – chlapi vymalovali zbývající část místnosti, my jsme konečně odstranily všechny dlaždičky v umývárce a kuchyňce a vrhly jsme se na umytí oken od barvy a drhnutí podlahy. Petr Přibyl pak už musel do práce, tak jsme měly ženskou přesilovku. Druhý Petr obouchal dlaždičky na záchodě a na cihlu odstranil latexový nátěr v kuchyňce.

Závěrem – po 13 hodinách práce zadní místnost opravdu prokoukla, až jsme se sami divili. No, posuďte sami – máte možnost se podívat ve fotogalerii na relativně podrobnou fotodokumentaci.

Příště se budeme těšit na bohatší účast, opravdu se potvrdilo, že ve dvou a více se to při práci lépe táhne a hlavně to jde hodně rychle.

lidicky_prostory1 lidicky_prostory2
15042011048 15042011047
http://www.mclidicky.cz/?page_id=45