O nás

Mateřské centrum Lidičky vzniklo v lednu 2011 v Lidicích s cílem vytvořit příjemné místo pro setkávání rodičů s malými dětmi a pořádat pro ně různé aktivity, které děti dále rozvíjí a rodičům zároveň umožňují poznat se mezi sebou navzájem. Pro děti nabízíme pravidelný program i nepravidelné akce, pro které využíváme naše zrekonstruované prostory, případně nejbližší okolí MC. 
Díky bohaté historii Lidic není v naší obci o kulturní a společenské akce nouze. Těch nejmenších občanů se však veškeré dění doposud týkalo víceméně okrajově a právě z tohoto důvodu vzniklo naše mateřské nebo spíše rodinné centrum Lidičky.
Už ta nejmenší batolata k nám mohou dovést své rodiče či prarodiče, aby si zde společně pohráli, zacvičili, výtvarně tvořili, nebo se hudebně rozvíjeli. Sám Jan Amos Komenský řekl, že škola má být hrou a protože hra je všem dětem celodenní náplní, chtěli bychom ji využít v jejich i náš prospěch. Děti se v Lidičkách hravou formou vzdělávají, rozvíjejí své schopnosti, dovednosti i sociální kontakty, což jim nadále usnadní pobyt ve společnosti jiných lidí.
Lidičky ale nezapomínají ani na starší děti a dospělé. Ti, co se budou chtít zúčastnit divokého čarodějného reje, skotačivého dětského dne, nebo haloweenského řádění, budou vítání nejen na těchto, ale i na dalších lidičkovských akcích.
A že jsme vynechali zájmy rodičů? Kdepak. I těm je připravena příležitost odpoutat se od každodenních povinností a zúčastnit se našich výtvarných večerů, přednáškových cyklů nebo jen příjemného posezení mezi přáteli.

Výkonný výbor

Bc. Stanislava Koščová, Dis. – předsedkyně spolku

 

Vystudovala VOŠ sociálně právní a následně Vysokou školu obchodní v Praze, obor Cestovní ruch. Po studiích pracovala jako vedoucí provozu v cestovní agentuře. Má tři děti, Vojtíška, Ondráška a Gabrielku. K vedení centra se dostala přes mladšího syna Ondru, který navštěvoval v rámci MC miniškolku. Má ráda děti, přírodu a dlouhé procházky.

Bc. Dana Richter – zástupkyně předsedkyně spolku

V průběhu studií prošla rozmanitými obory porodní asistence, cestovního ruchu a bankovního managementu. Celý svůj dospělý život se zajímá o přirozený porod a vše, co s ním souvisí. V posledních letech se věnuje nošení dětí a kontaktnímu rodičovství. Největší inspirací jsou jí její dvě dcerky Adélka a Apolenka. Volný čas nejraději tráví cestováním a procházkami s rodinou.

Tereza Topková – hospodářka

Absolventka střední pedagogické školy v Berouně – obor předškolní a mimoškolní pedagogika. V mateřské škole pracuje 10 let. Ve volném čase se věnuji aktivitám s dětmi a dvouleté dceři. Má také zkušenosti s vedením dětských táborů.

 

Zaměstnanci

Alena Pešulová – Miniškolka Lidičkové, chůva

Pavla Zelenková – Taneční a pohybová průprava

Tereza Topková – Cvičení rodičů s dětmi, Jóga pro děti, Pohybohrátky s Terkou, Předškoláček

Lenka Oudránová – Keramika pro MŠ, Keramika pro veřejnost

Barbora Vitarigova – Angličtina pro děti

Renata Hajníková – Vědecký kroužek

Daniela Krausová – Klubík s Dančou, Pohybohrátky s Dančou