O nás

Mateřské centrum Lidičky

Mateřské centrum Lidičky vzniklo v lednu 2011 v Lidicích s cílem vytvořit příjemné místo pro setkávání rodičů s malými dětmi a pořádat pro ně různé aktivity, které děti dále rozvíjí a rodičům zároveň umožňují poznat se mezi sebou navzájem. Pro děti nabízíme pravidelný program i nepravidelné akce, pro které využíváme naše zrekonstruované prostory, případně nejbližší okolí MC. 
Díky bohaté historii Lidic není v naší obci o kulturní a společenské akce nouze. Těch nejmenších občanů se však veškeré dění doposud týkalo víceméně okrajově a právě z tohoto důvodu vzniklo naše mateřské nebo spíše rodinné centrum Lidičky.
Už ta nejmenší batolata k nám mohou dovést své rodiče či prarodiče, aby si zde společně pohráli, zacvičili, výtvarně tvořili, nebo se hudebně rozvíjeli. Sám Jan Amos Komenský řekl, že škola má být hrou a protože hra je všem dětem celodenní náplní, chtěli bychom ji využít v jejich i náš prospěch. Děti se v Lidičkách hravou formou vzdělávají, rozvíjejí své schopnosti, dovednosti i sociální kontakty, což jim nadále usnadní pobyt ve společnosti jiných lidí.
Lidičky ale nezapomínají ani na starší děti a dospělé. Ti, co se budou chtít zúčastnit divokého čarodějného reje, skotačivého dětského dne, nebo haloweenského řádění, budou vítání nejen na těchto, ale i na dalších lidičkovských akcích.
A že jsme vynechali zájmy rodičů? Kdepak. I těm je připravena příležitost odpoutat se od každodenních povinností a zúčastnit se našich výtvarných večerů, přednáškových cyklů nebo jen příjemného posezení mezi přáteli.

Výkonný výbor

Ty, které to celé mají na svědomí:)

Stáňa Koščová

Předsedkyně spolku

Dana Richter

Místropředsedkyně spolku

Tereza Topková

Hospodářka

Zaměstnanci

Bez nich by to nešlo!

Alena Pešulová – Miniškolka Lidičkové, chůva

Lenka Oudránová – Keramika pro děti

Anna – Výtvarný kroužek

Daniela Schalldach – Cvičení rodičů s dětmi

Natálie Šubinová – Aerobic dance

Nicole Kennedy – Angličtina pro děti

Zdíša  Dubišarová – Španělština pro maminky s dětmi 

Anna Rhogozina – Cesta kolem světa