Aktuální program – červen 2018

Stáhněte si aktuální program na červen kliknutím sem.

Pravidelný program

Od března 2018 pokračuje každodenní pravidelný provoz dětské skupiny Lidičkové –  každý pracovní den v čase 8 – 16. V odpoledních hodinách pak pokračujeme v kroužcích: Cvičení rodičů s dětmi (děti 1 – 3 roky),  Taneční a pohybová průprava, Keramika pro děti a veřejnost. Kurzy angličtiny pro dospělé, bohužel, již pokračovat nebudou.

Pravidelný program je v tuto chvíli aktuální (rychlý náhled níže, podrobnější program zde).

Cvičení rodičů s dětmi je pro děti od 1 roku do 3 let (resp. děti, které již chodí nebo se pokoušejí chodit). Jedná se především o říkadla doplněná pohybem a spoustu zajímavých aktivit pro zlepšení dětské motoriky. Vstupné: 400,-/permanentka 10 vstupů; 50,- Kč jednorázový vstup (pro členy MC Lidičky: 300,-/permanentka 10 vstupů, 40,- Kč jednorázový vstup).

Volná herna – přijďte si pohrát s ostatními dětmi a hračkami, které pro ně máme v našem centru připravené. Děti se spolu pobaví a Vy se můžete seznámit s novými lidmi.

Keramika pro děti – keramická tvorba napomáhá rozvoji jemné motoriky dětí, která je důležitá např. pro psaní. Prostřednictvím práce s keramickou hlínou děti rozvíjejí mozkovou činnost, relaxují, práce je celkově zklidňuje. Jsou také ve společnosti dalších dětí – mrňouskům tak rodiče umožní zvykat si na mnohdy různorodý kolektiv, větší dětí rozvíjejí navíc i kreativitu. Kroužek pro děti od 4 (děti z MŠ Lidice) či 8 let nebo pro rodiče s dětmi.

Taneční a pohybová průprava – Cílem kroužku, zaměřeného pro děti od 4 let, je prohloubit radost z pohybu a tance hravou formou s důrazem na správné držení těla, protažení a posílení svalů, zvýšení kloubního rozsahu, nácvik rytmického cvičení, vnímání hudby, koordinace pohybů a orientace v prostoru. Děti se naučí základní taneční kroky, základy klasického tance, lidové tanečky, písničky a pohybové a taneční hry.