Aktuální program – červen 2017

Stáhněte si aktuální program na červen kliknutím sem.

 

Pravidelný program

Od září 2016 zahajujeme každodenní pravidelný provoz –  každý pracovní den v čase 8 – 16 bude rezervován pro dětskou skupinu Lidičkové. V odpoledních hodinách pak pokračujeme v kroužcích: Cvičení rodičů s dětmi (děti 1 – 3 roky),  Taneční a pohybová průprava, Keramika pro děti a veřejnost. Nově se můžete těšit na kurz Vaření pro děti a kroužek nejen s ekologickou náplní HOPíci (Hrajeme si, objevujeme, poznáváme). I nadále budou pokračovat kurzy angličtiny pro dospělé, bohužel, bez hlídání dětí v průběhu lekce. Ostatní kroužky, které doposud byly v naší nabídce (angličtina pro děti, hraní na flétnu pro děti) v tomto školním roce otevírat nebudeme.

Pravidelný program si můžete stáhnout zde.


Cvičení rodičů s dětmi je pro děti od 1 roku do 3 let (resp. děti, které již chodí nebo se pokoušejí chodit). Jedná se především o říkadla doplněná pohybem a spoustu zajímavých aktivit pro zlepšení dětské motoriky. Vstupné 50 Kč.

Volná herna – přijďte si pohrát s ostatními dětmi a hračkami, které pro ně máme v našem centru připravené. Děti se spolu pobaví a Vy se můžete seznámit s novými lidmi.

Keramika pro děti – keramická tvorba napomáhá rozvoji jemné motoriky dětí, která je důležitá např. pro psaní. Prostřednictvím práce s keramickou hlínou děti rozvíjejí mozkovou činnost, relaxují, práce je celkově zklidňuje. Jsou také ve společnosti dalších dětí – mrňouskům tak rodiče umožní zvykat si na mnohdy různorodý kolektiv, větší dětí rozvíjejí navíc i kreativitu. Kroužek pro děti od 4 (děti z MŠ Lidice) či 8 let nebo pro rodiče s dětmi.

Vaření pro děti– je určen malým kuchtíkům a kuchtičkám od 6 let, které baví pomáhat v kuchyni. Recepty jsou přizpůsobeny věku dětí a určitě se mnohému naučí. Poznají jaké náčiní je k vaření potřeba, naučí se s ním manipulovat, sami vykouzlí lahodné pokrmy a zjistí, že kuchyň se sama po našem řádění neuklidí. Určitě překvapí sami sebe. Vše, co společně uvaříme, na konci lekce spolu s rodiči zbaštíme.

HOPíci – Hrajeme si, objevujeme, poznáváme – je určen dětem od 4 let. Každý týden se budeme scházet a trávit určený čas venku. Kromě deště nás nemůže nic odradit zahrát si nějaké hry, zasportovat si, prozkoumat místní přírodu a něco se naučit nejen o našem regionu. Děti čeká půlroční hra, při které budou sbírat razítka do svých notýsků a na konci pololetí bude velké vyhodnocení. V případě nepříznivého počasí využijeme prostory mateřského centra a určitě se nudit nebudeme.

Taneční a pohybová průprava – Cílem kroužku, zaměřeného pro děti od 4 let, je prohloubit radost z pohybu a tance hravou formou s důrazem na správné držení těla, protažení a posílení svalů, zvýšení kloubního rozsahu, nácvik rytmického cvičení, vnímání hudby, koordinace pohybů a orientace v prostoru. Děti se naučí základní taneční kroky, základy klasického tance, lidové tanečky, písničky a pohybové a taneční hry.

Angličtina pro dospělé – kurzy probíhají v pokročilosti středně pokročilí a mírně pokročilí. Cena se odvíjí od počtu účastníků, délka kurzu cca 2 – 3 měsíce s možností dalšího pokračování.