Program centra

Aktuální program – květen a červen 2019

Stáhněte si aktuální program na květen a červen kliknutím sem.

Pravidelný program

Od září 2018 ukončujeme provoz dětské skupiny Lidičkové. Zařazujeme však nový adaptační kroužek Poprvé bez mámy aneb Zkusím to sám, který bude v provozu v pondělí a ve čtvrtek dopoledne. Od října se můžete nově těšit na kroužek Zdravotníček V odpoledních hodinách pak pokračujeme v kroužcích:  Taneční a pohybová průprava (pro mladší a starší děti a pro MŠ Lidice) a Keramika pro děti a veřejnostCvičení rodičů s dětmi (děti 1 – 3 roky) přesouváme na středeční dopoledne.

Pravidelný program je v tuto chvíli aktuální (rychlý náhled níže, podrobnější program zde).

 

Cvičení rodičů s dětmi je pro děti od 1 roku do 3 let (resp. děti, které již chodí nebo se pokoušejí chodit). Jedná se především o říkadla doplněná pohybem a spoustu zajímavých aktivit pro zlepšení dětské motoriky. Vstupné: 400,-/permanentka 10 vstupů; 50,- Kč jednorázový vstup (pro členy MC Lidičky: 300,-/permanentka 10 vstupů, 40,- Kč jednorázový vstup).

Volná herna – přijďte si pohrát s ostatními dětmi a hračkami, které pro ně máme v našem centru připravené. Děti se spolu pobaví a Vy se můžete seznámit s novými lidmi.

Keramika pro děti – keramická tvorba napomáhá rozvoji jemné motoriky dětí, která je důležitá např. pro psaní. Prostřednictvím práce s keramickou hlínou děti rozvíjejí mozkovou činnost, relaxují, práce je celkově zklidňuje. Jsou také ve společnosti dalších dětí – mrňouskům tak rodiče umožní zvykat si na mnohdy různorodý kolektiv, větší dětí rozvíjejí navíc i kreativitu. Kroužek pro děti od 4 (děti z MŠ Lidice) či 8 let nebo pro rodiče s dětmi.

Taneční a pohybová průprava – Cílem kroužku, zaměřeného pro děti od 4 let, je prohloubit radost z pohybu a tance hravou formou s důrazem na správné držení těla, protažení a posílení svalů, zvýšení kloubního rozsahu, nácvik rytmického cvičení, vnímání hudby, koordinace pohybů a orientace v prostoru. Děti se naučí základní taneční kroky, základy klasického tance, lidové tanečky, písničky a pohybové a taneční hry.

Poprvé bez mámy aneb Zkusím to sám – kroužek pro děti ve věku 2 – 4 roky bez přítomnosti rodičů. Cílem kroužku je příprava na mateřskou školu a odloučení od maminky. Příprava na MŠ se zaměřuje na začlenění do kolektivu, zdokonalování v sebeobsluze – stolování, hygienu, oblékání a k tomu všemu zpíváme, tvoříme, hrajeme si a poznáváme svět kolem nás.

Zdravotníček – Cílem kroužku je naučit děti nebát se poskytnout první pomoc, poznat lidské tělo, naučit se o něj pečovat a chránit své zdraví. Děti se hravou formou učí reagovat na zdraví ohrožující situace, zavolat a poskytnout zraněnému člověku první pomoc, ošetřit drobná i těžší poranění, o lidském těle a o zdravém životním stylu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *